Trasa nocnego biegu po lotnisku

26-07-22

Autor Olek z Psiego Pola

Trasa nocnego biegu

Jak przebiega trasa nocnego biegu przez lotnisko?

Lotniska są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej dostępne dla pasażerów, personelu i innych użytkowników. W związku z tym większość lotnisk posiada sieć promów i chodników, które łączą strefy odlotów i przylotów z parkingami, hotelami, stacjami kolei międzymiastowej i innymi pobliskimi obiektami. Kiedy dzień zmienia się w noc, przejścia te są zwykle zamykane, aby chronić pasażerów przed żywiołami i potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Aby jak najlepiej wykorzystać przejścia, zalecamy rozpoczęcie nocnego biegu od strefy przylotów i powrót do strefy odlotów. Dzięki takiemu podejściu łatwiej jest przebiec przez lotnisko z mniejszym ryzykiem kontuzji.

Czy trasa nocnego biegu przez lotnisko jest bezpieczna?

Lotniska są otwarte 24/7 i jest wystarczająco dużo ludzi pracujących i tranzytujących przez lotnisko w nocy, aby czuć się bezpiecznie, nie będąc zatłoczonym. Celem jest uniknięcie biegania przez rzeczywiste concourses i na lotnisko, ponieważ jest to niezwykle niebezpieczne przedsięwzięcie. Jeśli chodzi o bieganie po lotnisku, powinieneś zawsze zwracać uwagę na innych ludzi wokół Ciebie i upewnić się, że nie jesteś uciążliwy.

Lotnisko to przestrzeń publiczna, więc nie powinieneś oczekiwać takiego samego poziomu prywatności czy komfortu, jak w klubie fitness czy innym miejscu wewnątrz budynku. Jeśli prywatność jest dla Ciebie bardzo ważna, sugerujemy, abyś założył słuchawki lub zmniejszył głośność swojej muzyki. Powinieneś również rozważyć zmianę swojego stylu biegania, aby zminimalizować rozpraszanie uwagi innych. Na przykład, możesz unikać kopania nogami lub dzikiego wymachiwania rękami.

Trasa nocnego biegu po lotnisku - co warto wiedzieć?

  • Upewnij się, że dobrze jesz i nawadniasz się przed wyruszeniem w trasę. Nie chcesz przecież, by w połowie trasy okazało się, że masz światłowstręt.
  • Załóż wygodne ubranie i buty. Będziesz na nogach przez jakiś czas i nie chcesz odczuwać bólu.
  • Przynieś latarkę czołową (i dodatkowe baterie, jeśli to konieczne). Pasy startowe na lotniskach są zazwyczaj dobrze oświetlone, ale zawsze dobrze jest mieć zapasową.
  • Noś jakiś rodzaj identyfikacji (ID). Chociaż jest mało prawdopodobne, że się zgubisz, zawsze dobrze jest być przygotowanym.
  • Przeczytaj uważnie informacje, które do Ciebie wysłano. Przejazdy na lotnisko wiążą się z zasadami i przepisami, więc upewnij się, że je rozumiesz.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami przekazanymi Ci przez organizatorów imprezy.

wrorunwayrun.pl Nocny biegu po lotnisku to nietypowe wydarzenie sportowe. Dowiedz się więcej o charytatywnym evencie na pasie startowym lotniska we Wrocławiu na stronie wrorunwayrun.pl

Copyright wrorunwayrun.pl, 2022