Informacje o nocnym biegu po lotnisku

O biegu

Jeśli masz szansę biegać po lotnisku w nocy, to zdecydowanie to zrób! Możliwość doświadczenia lotniska pod osłoną ciemności to naprawdę okazja, która zdarza się raz w życiu.

Ponieważ większość lotnisk jest zbudowana w pobliżu miast, możesz się zastanawiać, jak to jest biegać po lotnisku, które znajduje się na dużym, otwartym polu. Nie martw się jednak - niezależnie od tego, gdzie znajduje się lotnisko, prawdopodobnie zobaczysz startujące i lądujące samoloty! Ponadto lotniska są oświetlone w nocy, więc w razie potrzeby nadal możesz zobaczyć oznaczenia pasów startowych i znaki.

W zależności od lotniska, możesz doświadczyć dużych różnic temperatur pomiędzy dniem a nocą. Pamiętaj, aby ubrać się odpowiednio, aby zachować bezpieczeństwo i komfort podczas całego biegu.

Bieganie nocą wokół lotniska to naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Może też być nieco przerażające, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, zwłaszcza jeśli nie wiesz, gdzie są zagrożenia. Jeśli jesteś wystarczająco odważny, aby biegać w nocy wokół lotniska, jest kilka rzeczy, o których będziesz chciał pamiętać:

  • Bądź świadomy pasa startowego. Oczywiście nie chcesz na niego wbiec, więc uważaj na wszelkie czerwone światła lub inne zagrożenia, które mogą wskazywać, że pas startowy jest w użyciu. Wiele lotnisk posiada również znaki informujące o tym, kiedy pasy startowe są w użyciu.
  • Uważaj na pojazdy. Lotnisko prawdopodobnie będzie bardzo zajęte w nocy, więc uważaj na samochody, ciężarówki i inne pojazdy, które mogą wchodzić i wychodzić z lotniska.
  • Zabierz ze sobą kilka świateł. Podczas gdy lotnisko będzie prawdopodobnie wyposażone w światła na całym obszarze, nadal będzie na tyle ciemno, że uzasadnione będzie użycie czołówki lub latarki, jeśli potrzebujesz lepszej widoczności podczas biegu.

Kiedy biegasz w nocy wokół lotniska, prawdopodobnie będziesz chciał pozostać po stronie drogi, która jest najdalej od pasa startowego. Nazywa się to stroną drogi zgodną z normami hałasu i jest to strona, która jest najbardziej oddalona od pasa startowego, gdy jest on używany. Oznacza to, że jeśli pas startowy jest w użyciu, będziesz chciał pozostać po drugiej stronie drogi.

Możesz znaleźć, że niektóre lotniska mają ścieżkę do joggingu wokół zewnętrznej krawędzi nieruchomości - to zwykle, gdzie chcesz uruchomić! Jeśli nie, będziesz chciał po prostu uruchomić na drodze, która jest najdalej od pasa startowego. Ważne jest, aby pozostać jak najdalej od pasa startowego, a jednocześnie pozostać na drodze.


wrorunwayrun.pl Nocny biegu po lotnisku to nietypowe wydarzenie sportowe. Dowiedz się więcej o charytatywnym evencie na pasie startowym lotniska we Wrocławiu na stronie wrorunwayrun.pl

Copyright wrorunwayrun.pl, 2022