Zapisz się na nocny bieg!

10-08-22

Autor Olek z Psiego Pola

Jak zapisać się na nocny bieg?

Nocne bieganie może być świetnym sposobem na trening, gdy pogoda nie jest tak ładna. Jest to również fantastyczny sposób, aby rzucić sobie wyzwanie i uzyskać sprawność, szybkość i siłę za jednym razem. Ale przychodzi z własnym zestawem wyzwań, których nie ma bieganie w ciągu dnia. Jeśli myślisz o zapisaniu się na jeden, oto kilka rzeczy, które musisz rozważyć w pierwszej kolejności.

Jakie korzyści płyną z udziału w nocnym biegu?

Istnieje wiele różnych korzyści z uczestnictwa w nocnym biegu.

  • Zwiększona konkurencja - Kiedy biegasz w ciągu dnia, możesz zauważyć, że większość innych biegaczy to ci, którzy są mniej poważni i być może dopiero zaczynają biegać. W nocy, większość innych biegaczy będzie tych, którzy są bardziej poważne i którzy chcą pchać się do limitu. To może być świetne środowisko, w którym można popchnąć się trudniej niż normalnie.
  • Lepszy trening - W ciągu dnia możesz również zauważyć, że jesteś bardziej rozproszony niż w nocy, zwłaszcza jeśli musisz biegać w pobliżu ruchliwych, głośnych miejsc. W nocy możesz skupić się na swoim bieganiu, co sprawia, że trening jest lepszy i pozwala maksymalnie wykorzystać czas spędzony na treningu.
  • Lepsze przygotowanie - Jeśli jesteś kimś, kto lubi przygotowywać się do wyzwań, z którymi planujesz się zmierzyć, to nocne bieganie prawdopodobnie będzie lepszą opcją. W nocy prawdopodobnie zmierzysz się z warunkami, z którymi zmierzysz się w ciągu dnia, ale z mniejszym rozproszeniem przez otoczenie. Dzięki temu możesz być lepiej przygotowany na wyzwania, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć w ciągu dnia.
  • Lepiej dla Twoich mięśni - Badania sugerują, że bieganie w nocy jest lepsze dla Twoich mięśni, szczególnie jeśli jesteś początkującym biegaczem. To dlatego, że twoje ciało uwalnia więcej ludzkiego hormonu wzrostu, który jest świetny do wzrostu i naprawy mięśni, w nocy.
nocny bieg bieganie

Co musisz wiedzieć aby zapisać się na nocny bieg?

  • Lokalizacja - Najlepszą rzeczą do zrobienia na początku jest znalezienie nocnego biegu, który jest blisko Ciebie. Możesz to zrobić wchodząc na stronę organizatorów lub zapisując się na ich newsletter.
  • Data - Upewnij się, że zapisujesz się na bieg w wybranym dniu. Możliwe, że wiele osób zapisze się na ten sam bieg, więc musisz się upewnić, że zrobisz to jak tylko zostanie on otwarty.
  • Czas - Upewnij się, że jesteś dostępny w czasie, który organizatorzy wyznaczyli na bieg. Wiele biegów będzie miało inne atrakcje przed lub po biegu.
  • Inne rzeczy, o których warto wiedzieć - Niektóre nocne biegi mają specjalne wymagania, takie jak minimalny czas, w którym musisz biegać. Pamiętaj o przestrzeganiu tych zasad, aby nie zostać zdyskwalifikowanym.

Nocny bieg jak się zapisać?

Jeśli wszystkie powyższe kryteria są spełnione i czujesz, że bieg jest świetnie dopasowany do Twojego poziomu i celów, to możesz się zapisać na bieg. Większość biegów będzie miała miejsce, gdzie możesz się zapisać, lub możesz wysłać e-mail do organizatorów. Możesz również skontaktować się poprzez media społecznościowe. Istnieje wiele miejsc, aby znaleźć nocne biegi. Możesz je znaleźć online na stronach takich jak Eventbrite i Meetup, lub możesz dołączyć do lokalnego klubu biegowego i zapytać, czy organizują nocne biegi. Wreszcie, można również skontaktować się z lokalnym parku lub wydziału rekreacji i zapytać, czy mają coś dzieje się w tygodniu w nocy.

wrorunwayrun.pl Nocny biegu po lotnisku to nietypowe wydarzenie sportowe. Dowiedz się więcej o charytatywnym evencie na pasie startowym lotniska we Wrocławiu na stronie wrorunwayrun.pl

Copyright wrorunwayrun.pl, 2022